Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA


Kihívásokkal teli fél éven vagyunk túl

Azt hiszem az egész ország nevében kijelenthetem, hogy nehéz 6 hónapon vagyunk túl és egyre inkább úgy tűnik, hogy a következő 6 sem lesz egyszerűbb. A koronavírus feje tetejére állította az emberek mindennapjait, a vállalkozások működését és ez egész gazdaságot. A tavaszi szigorú korlátozások elég valószínű, hogy ősszel is visszatérnek életünkbe, aminek az első lépéseit már a napokban bejelentették.

Mint azt korábban írtam, ránk nem voltak olyan nagy hatással a korlátozások, hiszen kisboltunk egy-két kompromisszummal ugyan, de zavartalanul üzemelt.

A POS terminálunk beszerzése nagyjából egybeesett a korlátozások kezdetével, így vegyes érzésekkel vágtunk neki a bankkártyás fizetésnek a boltban. Tartottam tőle, hogy általánosságban csökkenni fog a forgalom, esetleg komoly problémába ütközünk a bolt fenntartását illetően és akkor még egy szerződés csak tovább nehezíti a helyzetet. De szerencsére nem ez történt!

A boltunk forgalma nemhogy nem csökkent, szerencsére növekedett is. Többen vásároltak nálunk ebben az időszakban és többet is költöttek, mint 2019-ben tavasszal és nyáron. Nagyjából 10%-al több vevő, egyenként 20%-al költött többet. Úgy gondolom ez kiemelkedően jónak mondható ebben az évben.

Azt egyelőre nem tudom eldönteni, hogy minek köszönhetjük ezt a szintű növekedést, valószínű egy többtényezős dologról van szó:

  • A POS terminál megkönnyítette a fizetést
  • Új termékeket vezettünk be, amik nagyon keresettek lettek az elmúlt félévben
  • Sokan a környéken otthonról dolgoztak és nem mentek el a messzi bevásárlóközpontba, hanem nálunk, a sarki kisboltban vásároltak

Így összegezve nálunk a koronavírus nem végzett pusztítást, sőt… Nagyon úgy tűnik, hogy az elmúlt időben sikerült a megfelelő üzleti döntéseket meghoznunk az új termékekkel és POS terminállal ahhoz, hogy ez így is maradhasson 2020-ban.  

Lehet üzletileg nem volt rossz ez az év, de ennek ellenére én úgy gondolom, vége lehetne már és visszatérhetnénk a megszokott hétköznapokhoz, ahol nincsenek lezárva a határok, látjuk egymás arcát és félelem nélkül ölelhetjük meg a rokonainkat, barátainkat.

Tovább


Jön a második koronahullám, mi is újra szigorítunk

A koronavírus első hulláma sajnos sok ismerősömnek okozott nagyobb pénzkiesést. Első sorban a turizmusban és vendéglátásban tevékenykedőknek.

A szüleimnek szerencséjük volt: Még nőtt is a bolt forgalma a tavaszi nehéz időszakban! Ezt két tényező is befolyásolhatta:

  • Az újonnan beszerzett Fizetési Pont POS terminál, ami vonzza a vevőket a mai napig. Nemcsak több vásárló fordul meg a boltban, az átlagos vásárlási összeg is megnőtt.
  • Nyilván itt figyelembe kell venni azt a tényt is, hogy vegyesbolt lévén élelmiszert, kozmetikumokat és tisztítószereket is árulnak, ami azt jelentette, hogy nem kellett bezárniuk a boltot 3 óra után.

Így a forgalom visszaesésétől most sem félek egyáltalán. Inkább a szüleim egészsége az, ami aggaszt. Be kell vallanom, a nyáron egy picit csökkent a fegyelem nálunk is, ugyanúgy, ahogy az országban mindenhol máshol. A napi fertőtlenítés nem maradt el, viszont a maszkviselést már nem vette senki komolyan. Mi is úgy voltunk vele, hogy most már a pénztárhoz felszerelt plexi is elegendő, nem biztos, hogy kell a maszk.

Úgy tűnik, most mégis eljött újra az idő, hogy ezen változtassunk. A boltban dolgozók mostantól folyamatosan viselnek maszkot, ezzel ösztönözve a vevőket is ugyanerre. A kassza környékét gyakrabban fertőtlenítik, beleértve a pultot, a pénztárgépet és a terminált is. És természetesen mindenkit megkérnek, hogy bankkártyával fizessenek, mert így alacsonyabb a fertőzés veszélye.

Azt a táblát, amit tavasszal használtunk, nem tudjuk újra kirakni, mivel a vásárlási idősávokat nem vezették be újra, úgyhogy kénytelen leszek nekiállni szerkeszteni egyet. De mi is kerüljön rá?

  • Belépés csak maszkban
  • Használd az ajtó mellé kirakott kézfertőtlenítőt
  • Ha megoldható, egyedül gyere
  • Tarts távolságot
  • Fizess bankkártyával

Remélem nem hagytam ki semmit!

Bízom benne, hogy ezen szabályok betartásával meg tudjuk védeni a szüleimet és a vevőket is egy komoly betegségtől.

Tovább


A terminállal még a pénztárosnak is sokkal könnyebb, kipróbáltam!

Normális esetben a nyári szabadságomat külföldön töltöm, 1 hét városnézés és még egy hét tengerpart levezetésképpen. Idén azonban más a helyzet, nem tudok egy esetleges szigorú karantént bevállalni, ha módosítják az adott ország besorolását. Így maradt a jó öreg Magyarország: kocsiba ültettem a családot és meglátogattuk a szüleimet pár napra, utána pedig elmentünk a Balaton déli partjára pihenni, strandolni.

A szüleimnek kapóra jött, hogy ott vagyunk, hiszen így meg tudtak kérni, hogy fél-fél napokra álljak be a kisbolt kasszájába. Fura volt ennyi év távlatából kiszolgálni a vevőket, szerintem utoljára egyetemi éveim alatt dolgoztam néha a kisboltban, hogy kiegészítsem az ösztöndíjamat. Az sem ma volt már.

Már lelkiekben készültem arra a megalázó helyzetre, amikor nagy pénzzel fizetnek én meg bután állok és próbálom kiszámolni a visszajárót, ami elég gyakran siklott félre. Na meg a megszokott kérdésem, a „Nincs kisebb?”, mert nem volt a kasszában elég váltópénz.

Most azonban megváltozott a helyzet: Ott volt a terminál és vele együtt a gyors és egyszerű fizetés. A vevők csak jöttek-mentek, a kasszánál alig álltak sorba, hiszen nem kellett az én matematikai (nem)tudásomra, meg a pénzzel való ügyetlenkedésemre várniuk. Csak egyszerűen beütöttem az összeget a terminálba és már érinthette is a kártyáját a vevő, én adtam a bizonylatot és készen is voltunk. Egy álom így kasszában dolgozni!

Aztán jött egy vevő, aki nem kártyával fizetett. Be kell vallanom, egy picit megzavart, mert annyira elfelejtettem, hogy más módon is lehet fizetni, mint a terminálon. És újra jött a bénázás az összeggel, a visszajáró pénzzel és a vevő részéről pedig annak az elpakolásával. Már-már mindketten kellemetlenül éreztük magunkat a „közösen” eltöltött idő hosszúsága miatt. Mögötte pedig már torlódott fel a sor…

Utána szerencsére helyreállt a rend és a többi vevő kártyával fizetett, legalábbis amíg én ott voltm.

Összegezve ennek a pár órának a tapasztalatait, én a legszívesebben kiírnám a bolt ajtajára, hogy CSAK kártyával lehet fizetni. Nagyon várom már azt az időszakot, amikor Magyarország 100%-ban átáll az elektronikus fizetési megoldásokra és a készpénz átváltozik egy ritka gyűjtői kinccsé.

Tovább


Máris eltelt 3 hónap a POS terminállal?

Úgy gondolom, három hónap elteltével elérkezett az ideje egy helyzetjelentésnek.

A terminált gond nélkül tudjuk használni. Ezt azért is írom le, mert egy picit tartottam tőle, hogy a szüleim meg tudják-e tanulni a kezelését. Elég nagy fennakadásokat okozott volna, ha nem tudják teljeskörűen kezelni. Még a napzárás is megy minden este gond nélkül, így a napi forgalom már másnap hajnalban megérkezik a számlájukra. Ez is egy nagyon fontos témakör volt már a kiválasztás során. Nem szerettem volna, hogy napokat várjuk a saját pénzünkre.

Az elmúlt három hónap a korlátozások miatt elég nehéz időszak volt. És még mindig nem nyugodhatunk meg teljesen, maradt a szájmaszk, a kesztyű és a napi többszöri takarítás, fertőtlenítés. Ez nem könnyű senkinek, de úgy látom a POS terminál megkönnyítette a helyzetet.

De nézzük a számokat:

  • A vásárlók száma csekély mértékben, de emelkedett. Átlagosan havi 10 vásárlóval jön be több a boltba így, hogy már messziről látható, hogy kártyával is lehet fizetni.
  • A bolt bevétele átlag 20 százalékkal nőtt ahhoz képest, hogy mennyi volt a terminál beszerzése előtt.
  • A szüleim biztonságérzete sokat javult, hiszen nem rohangálnak annyi készpénzzel zárás után.
  • Könnyebb és gyorsabb lett a helyzet a fizetésnél is, mivel nem kell a visszajáróval bajlódni.

Egy dolog viszont nagyon meglepett: még a beszállítók is kifejezetten örülnek az új lehetőségeknek.

Első sorban természetesen annak, hogy mostantól nekik sem kell már készpénzzel bajlódniuk, ha hozzánk jönnek, hiszen a beszállítókat átutalással, vagy POS terminálon keresztül fizetjük ki, mivel a terminálhoz bankszámlát is kaptunk.

A beszállítók közül van már olyan is, akinek a számláját a saját bankkártyánkkal a saját terminálunkon tudjuk kifizetni, de erről egy másik bejegyzésben írok majd részletesebben.

Összegezve, mind anyagi, mind kényelmi szempontokat figyelembe véve nagyon is megérte a terminál. Egy dolog van, amit mostanra mindhárman nagyon sajnálunk: Az, hogy nem évekkel ezelőtt döntöttünk a terminál mellett!

Tovább


POS terminál: Mennyi is az annyi?

Úgy érzem, elérkeztünk a blog legérdekesebb posztjához: az árakhoz.

Sok szolgáltatótól kértem be ajánlatot, hogy össze tudjam hasonlítani az árakat. Ahogy nézegettem az ajánlatokat, meg kellett állapítanom, hogy ez nem is lesz olyan egyszerű. Sokkal több tényezőt kell figyelembe vennem, mint amire gondoltam.

Van egyszer az az összeg, amit tranzakciónkét fizetnünk kell a szolgáltatónak. Azt gondoltam először, hogy ez vagy egy fix összeg lesz, vagy egy X százalék és így könnyű lesz az összehasonlítás. Nagyobbat ennél nem is tévedhettem volna: Van, ahol csak X százalék, de van, ahol X százalék + egy fix összeg. Ez nagyban megnehezítette az összehasonlítást.

Ezen felül bejöttek olyan költségek, amikkel csak részben kalkuláltam előre:

  • Van, ahol meg kell vásárolni a terminált, ez egy egyszeri kiadás (SumUP és MyPOS)
  • Van, ahol bérelni kell a terminált, ez egy havi összeg (EasyPOS, K&H, Global Payments, B-Payment, Unicredit és Vodafone Ready Pay)
  • Van, ahol a telepítésért is fizetni kell (Unicredit)
  • És van, ahol minden ingyen van (Fizetési Pont).

Mivel a forgalom szempontjából nem tudtam, hogy mire számítsak, így a táblázatomban egy hónapra 50 kártyás fizetéssel számoltam, ez azt jelenti, hogy naponta nagyjából 2 fizetés lesz kártyával.

Alapból kizártam azokat a szolgáltatókat, ahol a terminált meg kell vásárolni, hiszen nem akartam feleslegesen kiadni pénzt egy olyan dologért, ami nem is biztos, hogy hosszú távon megéri nekünk. A terminál bérléstől nem zárkóztam el, pedig tudtam előre, hogy ez nagyon meg fogja drágítani a dolgot.

Nézzük is a táblázatot:

Szolgáltató

Tranzak-
ciónkénti
költség

Terminál
vásárlás

Havi bérleti díj

Fizetési Pont

0,7% + 17 Ft

0 Ft

0 Ft

EasyPOS

1,5%

0 Ft

2 000 Ft

K&H

0,9% + 20 Ft

0 Ft

2 500 Ft

Global
Payments

1,1-1,2%
+ 3-15 Ft

0 Ft

2 990 Ft

B-Payment

1,3-3%
+ 15 Ft

0 Ft

3 500 Ft

Unicredit

1,9%

0 Ft

4 990 Ft

Vodafone
ReadyPay

0% - 1,25%

1 Ft

6 490 Ft -
9 990 Ft

SumUP

1,95%

19 999 -
33 699 Ft

0 Ft

MyPOS

1,75-2,75%
+27-85 Ft

9 800 -
118 000 Ft

0 Ft

SIX / Novopayment

Nem kaptam ajánlatot

CIB

Nem kaptam ajánlatot

OTP

Nem kaptam ajánlatot

 

A táblázatban sorba rendeztem a szolgáltatókat ár szerint. Egyértelmű, hogy a legtöbbnél a terminál havi bérleti díja eszméletlenül megdobja a költségeket. Én úgy érzem, ezt nem szeretném kifizetni.

Ebbe még nem is kalkuláltam bele a 80.000 forintos állami támogatást, ami meg végképp a legolcsóbbá teszi a Fizetési Pontot.

Tudom, hogy a vírus miatt nagyon hirtelen döntöttem, de utólag átszámolva, jó döntés volt.

Tovább


80.000 forint állami támogatás. Mit is jelent ez a gyakorlatban?

Már egy korábbi posztomban írtam a 80.000 forintos állami támogatásról és annak pontos feltételeiről.

  • Az állami támogatás összege 80 000 forint.
  • A támogatás vissza nem térintendő.
  • Legalább két éves szerződést kell aláírni a szolgáltatóval.
  • Nyilatkozni kell arról, hogy a bolt 2017. november 1-én nem rendelkezett terminállal.
  • A támogatás csak nyár közepéig igényelhető.
  • A felszámított szolgáltatói díj nem lehet magasabb a havi bankkártyás fizetések értékének 1 százalékánál.

De mit is jelent ez a gyakorlatban?

A Fizetési Pont területi képviselője kijött hozzánk megkötni a szerződést és telepíteni a POS terminált. A szerződést már rögtön az állami támogatás igénybevételével együtt készítette elő, hiszen telefonon jeleztem az értékesítőnek, hogy ezt szeretnénk igényelni. A szerződés megkötésekor alá kellett írnunk egy nyilatkozatot, 2017. november 1-én nem volt boltunkban terminál. Ezzel automatikusan kaptuk meg az állami támogatást, nem kellett további jóváhagyásra várni.

Most pedig, amikor kapjuk a havi számlákat a terminálunk üzemeltetési költségeiről, amik alapból meglepően alacsonyak, még a végén ott virít az állami támogatás összege, a havi több mint 3000 forint kedvezmény. Így szinte ingyen van a terminál és akkor még nem is kalkuláltam bele a bevételnövekedést és az értéknövelt szolgáltatások után kapott jutalékokat.

És mit kellett ezért tennünk? Lényegében semmit! Egy papírral többet írtunk alá és már kapjuk is a támogatást, amit ráadásul vissza sem kell fizetnünk a 2 év lejárta után.

Tovább


POS terminállal pénzt keresni?

Sok helyen lehet arról olvasni, hogy a POS terminál pénzbe kerül: fizetni kell az üzemeltetésért, minden egyes bankkártyás fizetésért, na meg sok helyen a terminál megvásárlásáért, vagy bérléséért is.

De arról kevés helyen írnak, hogy mennyi pénzt hoz a terminál a céges kasszába!

pos posterminal kellegypos bevétel értéknövelstszolgáltatás

Kezdjük a legkézenfekvőbbekkel:

  • A vevők valószínűleg többet költenek, ha lehet bankkártyával is fizetni, hiszen nem korlátozza őket a náluk lévő készpénz mennyisége.
  • Az előre megtervezett bevásárlólista gyakran egészül ki még egy-két termékkel, ha nem korlátoz a készpénz.
  • Aztán vannak azok a vevők, akik be sem jönnének a boltba, ha nem lehetne kártyával fizetni.

Így napról napra nő a bevétel és ezáltal a profit is! Máris több pénzt lehet így keresni, mint terminál nélkül.

Vannak olyan bevételi források, amikre első ránézésre nem is gondolunk. Például a mi Fizetési Pont terminálunk nem csak bankkártyás fizetés elfogadására képes:

  • Vevőink közvetlenül a terminálon tudják mobiltelefonjaik egyenlegét feltölteni. Nekik kényelmes, hogy nem kell még egy boltba menniük emiatt, nekünk pedig feltöltésenként akár 100 forintot is jóváír a Fizetési Pont a bankszámlánkon.
  • Ugyanez a helyzet a csekkbefizetéssel. Számtalan közüzemű szolgáltató számláját ki lehet egyenlíteni a terminálon keresztül, ami szintúgy akár 100 forintos jóváírást is jelenthet.
  • Ami nálunk talán a legtöbbet használt szolgáltatás, az a Príma Kupon vásárlás. A környéken sokan gázpalack segítségével oldják meg háztartásuk gázszükségletét. A Príma Kupon egy nagyon kényelmes megoldás számukra, hiszen a megvásárlása után a gázpalackot házhoz viszik és a régit pedig elszállítják, mi meg 50 forintot kapunk minden egyes értékesítés után.

Összeszámolva ezeket, igazából nem tűnik soknak, de hát a mondás is így szól: „Sok kicsi sokra megy”!

Nálunk ezek a lehetőségek nagyon jól működnek, nemcsak nagyobb bevételt hoz a terminál, mivel többet költenek a vevők, de a plusz szolgáltatások után kapott jutalék a terminál költségeit is fedezi!

Tovább


Milyen POS terminálok közül választhatunk?

Ezt a blogot egy viszonylag jól felépített tematika alapján szerettem volna megírni, de a koronavírus okozta vészhelyzet felborította a terveimet.

pos posterminal kellegypos terminaltipusok

A vírus előtt áttekintettem a POS terminál kiválasztásának főbb szempontjait és azokat kezdtem el részletesen bemutatni. Ilyen volt a például a fizetendő díjak összetétele, a várakozási idők kérdése és a 80.000 forintos állami támogatás.

A következő témakör, amivel foglalkozni szerettem volna, az a POS terminálok típusai, ugyanis nagyon nem mindegy, hogy milyen tevékenységhez milyen terminált választunk.

Nézzük, milyen terminálok közül választhatunk:

Kezdjük a mi terminálunkkal, a Fizetési Pontos okos POS terminállal, ami a bankkártyás fizetés mellett egyéb szolgáltatásokat is tud nyújtani.

  • POI terminál – Hagyományos banki szolgáltatásokon túl értéknövelt szolgáltatások nyújtására is alkalmas, mely után jutalékot fizethet a kereskedőnek

Vannak azok a terminálok, amikhez elengedhetetlen egy okostelefon használata. Ezek a terminálok azok számára jelenthetik a legjobb választást, akik házhoz mennek vevőikhez és a kis számú bankkártyás fizetés miatt nem akarnak egy nagyobb gépet magukkal cipelni.

  • Soft POS – Okostelefonon lévő alkalmazás, mely a telefon NFC funkcióját használja. Kizárólag Pay Pass fizetésre használható.
  • mPOS – Okostelefonhoz kapcsolódó kártyaolvasó, melyen az összes típusú bankkártyát lehet használni.

Vannak önálló terminálok, amikhez nincs szükség okostelefonra. Ezek első sorban boltokban használhatók nagyon jól.

  • Mini POS – Kis méretű, önálló POS terminál, ami nyugtát nem tud nyomtatni, azt e-mailben tudja továbbítani a vevő által megadott e-mail címre.
  • Desktop POS – Asztali POS terminál, amit elektromos hálózathoz kell csatlakoztatni, lehetővé teszi az összes típusú bankkártya használatát, nyugtát tud nyomtatni.
  • Wireless POS – Hordozható POS terminál, amit nem kell elektromos hálózathoz csatlakoztatni, lehetővé teszi az összes típusú bankkártya használatát, nyugtát tud nyomtatni.

Természetesen ezen terminálok használatát ki lehet egészíteni egy virtuális terminállal a webáruházzal rendelkező vállalkozók, boltok számára.

  • VPOS – Virtuális terminál, az internetes kereskedelmi (e-commerce) tranzakciók lebonyolítására szolgál

Ahogy közeledik 2021 és a kötelező elektronikus fizetés, egyre többen fogjuk magunkat szemben találni a választás kényszerével. Ez egy olyan döntés, amit csak egyszer kell meghozni, de akkor alaposan átgondolva, hogy az adott vállalkozás esetén melyik a legjobb megoldás.

Tovább


Kötelező elektronikus fizetés? Most mit kell csinálnom?

Igyekszem már nem nagyon foglalkozni a koronavírusos hírekkel, tudatosan nem olvasom el azt, ami csak a vírusról vagy betegszámokról szól.

Egy hír viszont nem kerülte el a figyelmemet: Gulyás Gergely bejelentette, hogy 2021. január 1-től kötelező lesz az elektronikus fizetés az online pénztárgépet üzemeltető vállalkozásoknak. Mivel a bejelentés egyéb információt nem tartalmazott, csak ezt az egyet, el is kezdtem keresgélni, hogy ez mit is jelent a szüleim kisboltjára nézve.

Ugye POS terminálunk már van és nagyon elégedettek vagyunk vele!

De elég lesz ez, vagy ránk erőltetnek egy újabb kütyüt, amit nehéz lesz beszerezni, nem fog megfelelően működni és senki nem fogja tudni, hogy mire jó?

Aztán találtam egy nagyon jó cikket, pont a Fizetési Pont oldalán, ami sok mindent megmagyaráz: Az elektronikus fizetés igazából a bankkártya elfogadást jelenti, aminek az eszköze a POS terminál.  

Itt megnyugodtam, mi máris teljesítjük a 2021-es elvárást!

Nekünk már nem kell azt a hisztit, rohanást végigcsinálni újra, mint pár évvel ezelőtt az online pénztárgépnél. Tapasztalatból mondom, aki teheti, már most szerezze be POS terminálját, mert év végén már valószínű nagyon problémás lesz. Nem lesz a szolgáltatóknak raktáron, meg az is lehet még az árat is emelni fogják, ha nő a kereslet.

Azt se felejtsük el, hogy a már januárban kért árajánlatokat még mindig nem kaptam meg minden szolgáltatótól. Nem mintha most még aktuális lenne a beszerzés, de ide a blogra mindenképpen szeretnék egy összehasonlítást kitenni az árakról és a szolgáltatókról.

Tovább


Kijárási korlátozás: Fog valaki délelőtt kártyával fizetni?

A kijárási korlátozás rendelkezései természetesen a szüleim kisboltjára is vonatkoznak. Mivel egy vegyesboltot üzemeltetnek, tehát ételt, tisztálkodó- és tisztítószereket, valamint egyéb termékeket árulnak, így a következőket kell betartaniuk/betartatniuk a vevőkkel:

  • 65 év feletti vásárlók csak 9 és 12 között térhetnek be a boltba.
  • 65 év alattiak pedig ezen az időszakon kívül.

Ezen kívül vannak még az ajánlott intézkedések:

  • 1,5 méteres távolságot kell tartani egymástól.
  • A vevők egyedül jöjjenek vásárolni.
  • Ügyeljenek a higiéniai előírásokra.
  • Ajánlják a bankkártyás fizetést.

Természetesen a kötelező dolgokat könnyű volt betartatni, hiszen a vevők kiemelten figyelnek saját maguk is a rendelkezésekre, így a számukra kijelölt idősávban jöttek.

Az ajánlott intézkedések betartása sem volt nehéz: A kasszánál felragasztottunk csíkokat, ami segít a 1,5 méter betartásában, rendszeresen fertőtlenítünk és a szép új terminálunk ajánlása sem esik nehezünkre.

Már azon is elgondolkoztam, hogy kiragasztok egy táblát az ajtóra, amin ezek az ajánlások fel vannak tűntetve. Saját magam akartam egy kis táblát csinálni, de a Fizetés Pont megelőzött! Kaptunk tőlük egy e-mailt, amiben a különböző bolttípusokra külön-külön csináltak kiragasztható figyelemfelhívó táblákat. Gyorsan ki is nyomtattuk és kiraktuk az ajtóra.

És hogy alakul a forgalom?

Nagyon kíváncsi voltam arra, hogy az időkorlátok miatt a terminál forgalma hogyan fog alakulni délelőtt-délután összehasonlításban.

Szerencsére azt tapasztaltam, hogy nemcsak a fiatalabb korosztály használja többet a bankkártyáját, hanem az idősebbek is. Szinte egész nap ugyanolyan arányban fizetnek kártyával.

És a bankkártyás forgalom napról napra nő! Elképzelhető, hogy ennek a növekedésnek az elsődleges motorja a koronavírus, de úgy gondolom a vírus után is sokan maradnak a kártyás fizetésnél, hiszen sokkal kényelmesebb. Most különösen örülök, hogy nem vártunk tovább a bankkártyaterminál beszerzésével.

Tovább
«
12